Privlaka – królewska przystań

PrivlakaPrivlaka to rozległy teren nad brzegami Adriatyku, gdzie króluje cisza i spokój. To idealne miejsce na wypoczynek dla osób poszukujących pięknych widoków oraz niezapomnianych wrażeń. Miejscowość Privlaka słynie również z uzdrawiającego klimatu – warto przyjechać tutaj w celu podreperowania zdrowia, szczególnie w przypadku chorób dolnych i górnych dróg oddechowych.

Położenie i dojazd

Miasteczko Privlaka to rozległy rejon obejmujący kilka osad, malowniczo położonych na Riwierze Zadarskiej. Oddalenie od wielkich miast sprawia, że jest to enklawa ciszy i spokoju, szczególnie dla osób starszych oraz podróżujących z dziećmi. Od Zadaru rejon ten dzieli 19 kilometrów, jest to więc dystans, który codziennie przemierzać można samochodem lub autobusem podmiejskim. Aby dostać się w rejon miasteczka Privlaka należy kierować się krajowymi drogami na południe, w kierunku Zadaru i zwracać uwagę na znaki, kierujące w te okolice. Międzynarodowe lotnisko w Zadarze umożliwi przedostanie się w te okolicy w odległych zakątków Europy – po przylocie wystarczy znaleźć odpowiednie połączenie autokarowe, aby znaleźć się w rejonie Privlaka.

Historia i zabytki

PrivlakaRegion ten posiada swoją wielowiekową historią – świadczą o tym liczne studnie, które kopane były przez dawnych mieszkańców. Współcześnie z historią miasteczka Privlaka-Sabunike zapoznać się można przy pomocy niewielkich często prywatnych muzeów. Region ten ceniony jest od stuleci ze względu na swoje właściwości lecznicze – delikatny klimat sprawia, że chętnie przebywają tu osoby chore na astmę czy reumatyzm. Wśród zabytków z pewnością warto zwrócić uwagę na zabytkowy ratusz oraz kościół znajdujące się w centrum miasteczka. Spacerując dookoła miasta natkniemy się także na pozostałości starych murów obronnych oraz domostw.

Atrakcje i aktywność sportowa

PrivlakaW rejonie Privlaka nie brak atrakcji dla osób aktywnych, a bliskość wody sprawia, że przede wszystkim warto skorzystać z możliwości penetrowania dna morskiego oraz mierzenia się z delikatnymi falami. W wypożyczalniach sprzętu wodniacy znajdą zarówno rowerki wodne, jak i maski z rurkami do nurkowania oraz wpół profesjonalne akwalungi . Warto również zaopatrzyć się w buty do wody, gdyż jak na całym chorwackim wybrzeżu występują tu jeżowce.
Z pewnością wiele atrakcji przyniesie zwiedzanie tych okolic przy pomocy roweru – przemieszczanie się z wioski do wioski to idealny sposób na poznawanie okolicznych zabytków oraz atrakcji. W odległości 26 kilometrów od rejonu Privlaka znaleźć można Park Narodowy Paklenica, stanowiący wspaniałą atrakcję właśnie dla osób aktywnych. Podczas pobytu w parku można przemierzać go zarówno pieszo, jak i na rowerze. Możliwe jest również korzystanie z oferty zwiedzania licznych jaskiń, które są tu prawdziwą atrakcją. W regionie tym znaleźć można również wysoko mineralizowane błoto wykorzystywane w terapiach leczniczych.

Plaże

PrivlakaTym co wyróżnia plaże w regionie miasteczka Privlaka to fakt, ze są zarówno piaszczyste i żwirowe. Pozwala to na pełen komfort i wygodę podczas kąpieli słonecznych. Na miejskich plażach znaleźć można liczne punkty gastronomiczne oraz sklepy z pamiątkami. Nie brakuje tu również sanitariatów oraz pryszniców. Przemieszczając się wzdłuż wybrzeża zatknąć się można na piękne dzikie plaże, rzadko uczęszczane i zapewniające wiele prywatności. Warto wspomnieć, iż na plażach miejskich znajdują się również boiska do gry w piłkę.

Proponowane Wycieczki

Z pewnością ciekawą atrakcją dla osób aktywnych będą jednodniowe wycieczki a pobliskie wyspy: Vir (4 km), Pag (5 km) czy Ugljan (2 km). Podczas rejsów statki kilkukrotnie przybijają do brzegu i samodzielnie można poznawać uroki wysp w określonym limicie czasowym. podczas rejsu przewidziany jest również ciepły posiłek składający się z owoców morza oraz lokalnego wina. Koszt rejsu dla dorosłej osoby to ok. 200 kun. Osoby preferujące duże miasta powinny udać się do pięknego Zadaru, w którym nie brak atrakcji; liczne restauracje, bary serwują lokalne przysmaki. W Zadarze koniecznie warto zobaczyć stare miasto oraz wspaniałe morskie organy, stanowiące unikat na skale europejską.

apartamenty Privlaka wczasy
Tanie apartamenty Privlaka

Kliknij i wybierz usługę, dzięki której można umieścić komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *