Marina w pobliżu Trogir – piekno Adriatyku

marinaMarina w pobliżu Trogir rozciąga się nieopodal dawnego portu z widokiem na malowniczą architekturę Starego Miasta. Jest doskonałym miejscem do cumowania jachtów i żaglówek. W pobliżu znajduje się wiele atrakcji turystycznych, plaże, doskonała baza noclegowa oraz sklepy, stacja benzynowa i wiele innych. Marina posiada 162 stanowiska cumownicze czynne przez cały rok, zaopatrzone w prąd . W okresie letnim warto jednak rezerwować miejsce do cumowania telefonicznie ze względu na bardzo dużą ilość przypływających tam jachtów i żaglówek. Z Mariny mostem zwodzonym możemy pieszo dojść do Trogiru, który w sezonie letnim staje się centralnym ośrodkiem turystycznym środkowej Dalmacji. Wypożyczając skuter w pobliskiej wypożyczalni możemy udać się na wycieczkę wokół wyspy Ciovo. Latem Marina tętni życiem, sprzyja poznawaniu innych miłośników żeglarstwa, wypoczywających w Dalmacji. Wszystkim cumującym na dalmackiej Marinie proponujemy też odwiedzenie dużego targowiska, na którym oferowane są niezwykłe regionalne przysmaki, zarówno sery i wędliny, jak i wszelkiego rodzaju chorwackie trunki oraz oliwy smakowe w pięknych, dekoracyjnych butelkach. Na targu w Trogirze zaopatrzymy się także w lokalne owoce, oferowane przez tamtejszych gospodarzy.

Położenie i dojazd

Marina została zbudowana tuż przy wejściu do portu, po stronie wyspy Ciovo. Aby dotrzeć lądem do przystani należy ominąć centrum Trogiru i pokonać most zwodzony, prowadzący na wyspę Ciovo. Na Marinę wpływa się od strony północnej, podobnie jak do samego portu.162 odnowione stanowiska cumownicze oczekują na większe i mniejsze jachty oraz żaglówki.

marina trogir

Historia i zabytki

Marina została zbudowana stosunkowo niedawno na potrzeby przybywających do Dalmacji jachtów i żaglówek, pływających po wodach Adriatyku. Celowo umiejscowiono ją naprzeciw najbardziej urokliwego Starego Trogiru, na którego światła nocą można patrzeć godzinami. Trogir to architektura i wiekowy klimat, które zachwycają przybywających tam podróżników. Turystom polecamy dwa pałace, Bramę Lądową, zabytkowe kościoły, Katedrę św. Wawrzyńca z doskonale zachowaną XII wieczną dzwonnicą. Cała Starówka otoczona jest murami warownymi, za którymi kryją się wiekowe kamienice i urokliwe, wąskie uliczki, przy których jubilerzy i artyści oferują swoje najpiękniejsze produkcje. Wszystkie zabytki architektury prezentują kolejne epoki, które charakteryzowały się szczególnym zdobnictwem i kolorystyką. Marina otoczona jest zarówno nowoczesnym budownictwem na wyspie, jak i starożytnymi murami po drugiej stronie mostu.

marina

Atrakcje i aktywność sportowa

Dla turystów, przypływających na Marinę nieopodal Trogiru czeka moc atrakcji, zarówno w wodzie, jak i na lądzie i w powietrzu. Nurkowanie, surfing, paralising to oferta dla miłośników sportów wodnych i ekstremalnych. Gościom, pragnącym emocjonujących przeżyć na ladzie polecamy wypożyczalnię rowerów i skuterów, pole do paintballu oraz wiele innych atrakcji bardziej lub mniej emocjonujących. Niedaleko mariny znajdują się też kluby i dyskoteki, które zapewniają nocną rozrywkę wszystkim gościom, pragnącym szaleństw i przygód. Na Starówce Trogiru znajdziemy wiele kawiarni, oferujących pyszne desery lodowe.

Plaże Marina

Na przypływających na Marinę żeglarzy czekają piaszczyste lub żwirowe plaże z łagodnym zejściem do morza w pobliskim Gornij Okrug. Oraz na całej wyspie Ciovo. Wszystkie plaże przygotowane dla turystów posiadają łagodne zejście do morza

marina trogir

Proponowane wycieczki

Serce Dalmacji, w którym położona jest Marina Marina w pobliżu Trogir otoczone jest wieloma innymi ciekawymi miejscowościami, bogatymi w historię i zabytki oraz liczne atrakcje dla wypoczywających tam turystów. Piechotą z nabrzeża jachtowego można udać się na Starówkę Trogiru. Wynajętym skuterem lub drogą wodną można opłynąć okoliczne wyspy. Nieco dalej można pojechać na Makarską lub do Splitu. Wielu turystów z wybrzeża pragnie też odwiedzić atrakcje przyrodnicze w głąb lądu. Najbardziej popularnym jest Park narodowy Krk, gdzie prócz malowniczej przyrody zobaczymy piękne wodospady.

apartamenty Marina wczasy
Tanie apartamenty Marina

Kliknij i wybierz usługę, dzięki której można umieścić komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *